האם כדאי לרכוש מדים ייצוגיים לעובדים וסוכני מכירות שטח?

בגדים ייצוגיים ממלאים שני תפקידים במקביל:יצוגי יצוגי2
קודם כל הם מצ'פרים את העובדים עם בגדי החברה, וחוסכים להם להתלבט כל בוקר מחדש לגבי בחירת הלבוש, וגם חוסכים להם כספים רבים, אותם העובדים היו מוציאים ברכישת בגדי עבודה חדשים.
שנית מדובר על אפקט של השארת רושם מכובד אצל הלקוחות, כך שלאחר רכישה אחת, ניתן להשיג שתי מטרות- ניתן לטפל בשתי סוגיות חשובות.
כמו כן יש לציין שלא משנה אם רכישה זו נעשית עבור נותני שירות או עבור סוכני מכירות בשטח, כיוון שכל עוד האדם נמצא במסגרת עבודה ובא במגע עם לקוחות, יש לקחת בחשבון שהוא אינו מייצג רק את עצמו, אלא באופן כללי את העסק.

טיעונים נגדיים

עם זאת, מהצד השני, יש כאלו שיבואו ויגידו שאחידות לא תמיד מתאימה, אחידות עשויה ליצור אווירה אפורה ונטולת ייחוד, ושלא תמיד העובדים אוהבים שמחליטים להם מה ללבוש. עבור כל אותם אנשים שמצודדים בטענה זו, מומלץ להסביר שגם אם מדובר במדים ייצוגים, תמיד ניתן למצוא מקום להביע את עצמך באופן ייחודי, גם אם מדובר באותם בגדים, וזאת כי תמיד ניתן להתאפר, לשחק עם התסרוקת, או להוסיף אביזר נלווה. כמו כן בית העסק יכול לבחור שהוא מסתפק רק במכנס אחיד ואילו בכול הנוגע לחולצה, ניתן להשאיר את הבחירה עבור העובדים. באשר לטענה של חוסר שביעות הרצון, מוטב לדעת שרוב העובדים דווקא כן מעריכים צעד שכזה ואף מעדיפים זאת.

כנסו לדגמי בגדי עבודה נבחרים מבית מדים זיווה.

שייכות

כאשר יש מדים אחידים עבור כלל העובדים, לא רק שהמקום נראה יותר מקצועי, אלא גם העובדים מרגישים יותר שייכות. יש לזכור שלבגדים יש השפעה רבה על הביטחון העצמי ועל ההרגשה שלנו. על כן כאשר לובשים אותם מדים ייצוגים, ניתן להרגיש שכל החברה עומדת מאחוריכם, וניתן להרגיש ששייכים למשהו הרבה יותר גדול ושלם, ומכאן שהביטחון העצמי של אותו נותן שירות או של אותו סוכן מכירות יהיה יותר גבוה- עובדה שיעילה לרווחיות העסק.

אופציות

עם זאת יש לשים לב לא לרכוש כל דבר ובטח שלא בכול מקום. כי אין להסתפק רק במדים אחידים, אלא יש לברר מהם משדרים, ואיזו אווירה הם מייצרים. כמו כן יש לבדוק שהם נוחים, עשויים מבד מתאים לתנאי העבודה, ושהגזרה שלהם עדכנית ואף מחמיאה. על מנת לעשות זאת או שיש לפנות אל מקום שמוכר מדים שכאלו וניתן לסמוך על הטעם של סטייליסטית המקום, או שניתן לערב מספר עובדים בבחירת המדים הרצויים.

לסיכום

לא ניתן להתעלם מכוחם של מדים ייצוגים אשר נלבשים ע"י כלל העובדים, ובגדול מדובר רק על יתרונות. כך שע"י הוצאה זניחה, ניתן לקבל מגוון יתרונות, שכל אחד בדרכו שלו מצליח לתרום לטובת הצלחת בית העסק.