איך לשכנע עובדים לאמץ בגדי עבודה אחידים בחברה?

אם לא היו לכם בגדי עבודה אחידים בעבודה עד כה, ייתכן שהעובדים יגלו התנגדות ויעדיפו לא להכניס בגדי עבודה לארגון. רוב העובדים מעדיפים ללבוש בגדים לפי טעמם ולא רוצים לנעול נעלי עבודה או ללבוש מכנסי עבודה.
אז איך בכל זאת לגרום לעובדים להבין שבגדי עבודה משרתים גם אותם ולא רק האינטרסים של החברה?

בגדי עבודה אחידים-חסכון בכסף לעובד

עובדים מוציאים כספים רבים על בגדי עבודה אם זה חולצות, מדים או נעלי בטיחות לרוב לא ניתן ללבוש למשרד את הבגדים שהם נוהגים ללבוש באופן יומיומי. החברה לא נוהגת ברוב המקרים לתת לעובדים תקציב עבור הבגדים שהם קונים כדי ללבוש לעבודה. כאשר קובעים בגדי עבודה אחידים ,העובדים לא מוציאים מכיסם כסף על בגדים אלא החברה רוכשת עבורם בגדי עבודה הכוללים מכנסי עבודה, נעלי עבודה ופריטים חשובים נוספים.

בגדי עבודה –חסכון זמן כל בוקר

רבים מהעובדים שלכם הם הורים לילדים קטנים,אם גם אתם הורים לילדים קטנים ,אתם בודאי יודעים כמה קשה להתארגן ולארגן את הילדים בבוקר. אימא שצריכה להלביש ילדים,לראות שהם לקחו הכול לגן ולבית הספר וגם להכין להם ארוחת בוקר וארוחת עשר ובמקביל האימא צריכה להתלבש בעצמה, תשמח לשמוע שהעול של בחירת בגדים עבור עצמה יורד ממנה.לא יהיה לה צורך יותר להתלבט ולהחליף בגדים .היא תחסוך לעצמה הרבה זמן ועצבנות בבוקר.

בגדי עבודה-תחושה טובה לכול עובד

בתוך מקום עבודה יש עובדים ממעמד כלכלי מגוון יש בניהם רווקים שאין להם הוצאות גבוהות ויש בעלי משפחות גדולות. יש אנשים שיש להם נכסים נוספים ושמצבם הכלכלי טוב יותר. ולכן בכל מקום עבודה יש אנשים שבלבוש שלהם רואים שהם במצב כלכלי פחות טוב. זה יוצר פערים במקום העבודה וגורם לתחושה לא נעימה אצל העובדים שיש להם פחות משאבים והבגדים שלהם פשוטים יותר. ניתן להסביר לעובדים שבגדי עבודה אחידים יצרו תחושה טובה יותר בארגון ויגרמו לעובדים שלא יכולים להרשות לעצמן בגדים יוקרתיים להרגיש טוב בתוך הארגון.

בגדי עבודה – תחושת גאווה לעובדים

כאשר המצב במשק הוא לא קל, עובדים רבים למרות הציניות והביקורתיות, גאים ומרוצים להיות חלק ממקום העבודה. חשוב לעובדים להרגיש שהם חלק ממשפחה גדולה של מקום העבודה. כאשר העובדים לובשים את בגדי העבודה, מכנסי העבודה, ונעלי העבודה הם בעצם מביעים את גאוותם להיות חלק ממקום העבודה.